להיות שכנים לשכינה - עלון חגיגי לרגל יובל לשחרור י

דף הבית >  להיות שכנים לשכינה - עלון חגיגי לרגל יובל לשחרור י
בתוך מתחם יפיפה בעיר דוד גרה, למעלה מ-25 שנה, משפחת חלמיש, שפתחה בביתם את מתחם "חן המקום" לאירוח. אפרת, אם המשפחה, יועצת חינוכית ומדריכת כלות ונשים, אימא לעשרה וסבתא, מספרת שכל השנים הגיעו קבוצות לביתם כדי לשמוע ולראות את המקום. "כשהוקם מרכז המבקרים בביתנו וקבוצות הלכו והתרבו הרגשנו שקשה לנו להיעצר בדוד המלך, ירמיה, חזקיה, ואפילו בלגיון הרומאי. הסיור בעיר דוד מדבר על העבר, וכאן מדברים על ההווה. הרגשנו שאנחנו חייבים להמשיך את הסיפור ההיסטורי עד לימינו. במקביל, ככל שאנשים העזו יותר להכנס ולהגיע לאזור - פנו אלינו הרבה פעמים ושאלו אם אנחנו מכירים מקום ליד הכותל לחגוג בו אירועים. החלטנו לעזור להם ופתחנו בפניהם את הבית ואת הלב". אפרת מספרת למבקרים על טעם החיים המיוחד במקום שבו נולדה ירושלים, ועל ההתמודדות היומיומית של חיי משפחה במקום.

ואיך האורחים מגיבים?

"אנשים יוצאים מכאן עם ירושלים פנימית אחרת. אני עוסקת בחינוך, שם לא תמיד רואים תוצאות מיידיות, ואילו כאן התוצאה מיידית – אנשים נהנים. אני ממש מרגישה שעל מקומות כאלה נאמר על ירושלים שהיא עושה את כל ישראל חברים. אנחנו מכורים להנאה של אנשים מהחוויה של אירוח ביתי בעיר דוד", אומרת אפרת.

יש חוויה מרגשת שזכורה לך במיוחד?

"האמת היא שהחיים כאן הם חוויה שמרגשת אותנו כל יום, אנחנו לא מתרגלים, אפילו להפך. ההתרגשות מעמיקה, אנחנו חשים בכל רגע איך אנחנו חוזים ורואים 'בשוב ה' ציון'. אנחנו זוכים שהכותל קרוב אלינו, אנחנו שכנים לשכינה. כל חיי המשפחה שלנו מתהווים כאן - ערכנו כאן ברית לאחד מבנינו ולאחד מנכדינו", היא מתארת. "אנחנו מתרגשים במיוחד מגאולת הבתים כאן. כשגאלו בתים בכפר התימנים, על צלע ההר שמולנו, מישהו שם צילם ושלח לנו תמונה של הבית שלנו ממול. זה מחזה שאני לא יכולה לראות ביומיום. ובחנוכה כששרנו 'מעוז צור' בקול רם, קיבלנו ס.מ.ס ששומעים אותנו מכפר התימנים. הרגשנו כמו בהשאת המשואות - האור שלנו מגיע לכל הצדדים".

"הרבה אנשים שמתארחים כאן מתחילים פתאום, בלי קשר, לבכות", ממשיכה אפרת. "הם פותחים את הלב ומספרים סיפורים אישיים שלכאורה לא קשורים למקום - על טיפולי פוריות, על פרנסה, על זוגיות. משהו כאן מעורר באנשים נימי נפש. ברור לי שזה הכוח של ירושלים".


אין מתאים מיום ירושלים ומחגיגות היובל לשחרור העיר, להעלות על נס את המתיישבים בה.

בכנס הקרוב יתקיימו מספר שיעורים ומופעים מרגשים לכבודה של ירושלים, וביניהם גם "בתים פתוחים" - מפגש בבתים ירושלמים מיוחדים, היכרות עם המרקם המרתק של העיר, וחוויה בלתי נשכחת.

שריינו לעצמכם מקום!


לתכנית הכנס ולהרשמה - לכנס הנשים לחצו כאן לכנס הגברים לחצו כאן

שימו לב: 15% הנחה לנרשמים באתר עד י"ז סיון! מהרו לנצל את ההנחה!


מחכים לכם.