קורס בוקר לנשים נשואות עם אורנית פיג'ו

דף הבית >  קורס בוקר לנשים נשואות עם אורנית פיג'ו

שיעור אמוני מרתק בליווי סיפורים אישיים ודוגמאות

הילדה והבוגרת שבתוכנו

מנערה צעירה לבחורה, מבחורה לאישה נשואה, משם לאימא לילדים קטנים, אחר כך למתבגרים ובעזרת ה' תכף כבר סבתא... הרבה שינויים אנחנו עוברות בחיינו. איך עוברים אותם בשלום?

בכל אחת מאיתנו, בתוכה פנימה, קיימת הילדה הקטנה, ולצידה נמצאת האישה הבוגרת שאמורה ללוות ולרפד את התהליך של השינוי. הילדה הקטנה נוטה להיבהל מקשיים. היא נוטה לשאול: "האם המעבר הזה דורש התמודדות? זה קשה? זה מצריך עמל?'. אם זה קשה – אז לא כדאי, עדיף אולי לחזור לשלב הקודם. ואם אינני יכולה לחזור לשלב הקודם מכיוון שכבר ילדתי את הילדים ואני כבר נשואה אז אולי לפחות אדמיין שאני יכולה להיות בשלב הקודם? הרבה שנים אנחנו יכולים להיקרא נשואים, אבל לא להיות באופן מהותי ביחד. לא לשמוח בעבודה של הנישואים שלנו. כל הזמן לפנטז על שלב אחר. גם אחרי חמש עשרה שנות נישואין אישה מסוגלת לשאול את עצמה: "עשיתי נכון? בחרתי נכון? אולי כן, אולי לא?...". הילדה הקטנה נוטה להכניס המון ייאוש בלב. היא נוטה להתייחס למציאות בשחור-לבן. הכול רע. הכול לא טוב. אני חיה בתוך טעות.

כל אחת מאיתנו נתבעת לגייס מתוכה את האישה הבוגרת שמתייחסת לתהליך באופן הרבה יותר מושכל, הרבה יותר מודע. שמבינה את המהות של התהליך. שמבינה שעמל איננו דבר שלילי. עמל נותן המון סיפוק. אנחנו הולכות ונבנות. עצם העובדה שהחלק הבוגר באישיותנו איננו נבהל, ומשדר לנו ביטחון ביכולותינו - זה עצמו נותן כוח.

המחויבות לקשר היא גילוי המהות שלנו. חלק מהצמיחה שלנו היא ההבנה שאני חיה באופן מלא בהיותי נשואה. לא להיבהל מהכבלים החיצוניים שלכאורה מגבילים, אלא להרגיש את המעלה בחיי הנישואין. להפנים שהקב"ה הוא זה שנתן לנו את משימת חיים הזוגית הזו, והוא גם נתן לנו את הכוח להתמודד איתה מתוך שמחה.

רוצה ללמוד עוד על הזוגיות שלך, ועל עבודת ה' המיוחדת לך – האישה הנשואה?
הירשמי עוד היום!


להרשמה לחצו כאן או התקשרו: 02-6271525