לבד בחופש הגדול? טיפ הזהב של שירת מלאך

שירת מלאך

דף הבית >  מאמרים >  לבד בחופש הגדול? טיפ הזהב של שירת מלאך

כולם סביבי בחופשה משפחתית - איך לשמח את עצמי בחופש גם כשאני לבד?

ראיון עם שירת מלאך, יועצת לרווקות ויזמת חברתית, מייסדת בול - אתר חברתי להיכרויות

 

החופש הגדול הוא זמן משפחתי. כולם נופשים ביחד, כולם נהנים ביחד. ורק אני לבד...

"אני פוגשת את החוסר בשני מקומות שבהם הוא צבוע בצבעים חזקים יותר", עונה שירת מלאך. "האחד הוא סביב מעגל החיים - בכל לידה, חתונה, שמחה או להבדיל צער, הקושי של הרווקות עולה וצף. המקום השני הוא סביב מעגל השנה, החגים והחופשים. בדרך כלל הקושי מגיע על רצף מסוים ולא עומד כשלעצמו. הקושי בחופש משקף את הדיאלוג של כל רווק או רווקה עם המשפחה, כמה המשפחה היא מקור של כוח וכמה היא עלולה להיות משקולת נוספת שמכבידה על הקושי שכבר מצויים בו. האם החופש המשפחתי מסב לנו כאב? או האם ישנה רגישות והמשפחה נותנת לי כוח שממנו אני ניזונה".


"זה לא עניין של שחור ולבן", ממשיכה שירת. "יכולים להיות רגעים טובים ורגעים קשים. יכולה להיות דמות מסוימת בבית שזוללת את הכוח, ודמות אחרת שנותנת כוח. זה ריקוד תמידי בתוך מנעד האפשרויות שהמשפחה פותחת. ואני חושבת שבתקופת הרווקות, השאלה הכי חשובה שצריכה להיות לנו מול העיניים היא - מה נותן לי כוחות. מפני שהיכולת לשרוד לאורך זמן תלויה בכוחות. וכדי להגיע לזוגיות, אני מאמינה שצריך להיות במקום חיוני ומלא. לכן צריך להקשיב לעצמנו האם האינטנסיביות המשפחתית נותנת לנו כוח או לוקחת מאיתנו כוח".


ומה עושים כשאין כוחות?

"צריכים לשים את טובת עצמנו במרכז, לחשוב על עצמנו. כי היכולת לזהות מה נכון לי ולהשאיר כוחות גם לדברים אחרים היא יכולת משמעותית במסע הרווקות. וככל שהדיאלוג עם הקרובים לי מאפשר, כך אפשר גם להגיד ולהסביר את עצמי לאחרים. אז אם כל המשפחה יוצאת לחופש, את צריכה להחליט: האם את מבקשת שיקחו גם חדר אחד בשבילך או שאת ישנה על כל האחיינים. האם את מגיעה לכל הימים או רק ליום אחד. אלה הנקודות המשמעותיות".


"חופש הוא זמן שמציף לפעמים את הבדידות", מציינת שירת, "מפני שלחלק מן הרווקים והרווקות הוא פחות אינטנסיבי מבחינת העבודה והלימודים, וממילא אם יש חוסר בהצעות הוא נוכח יותר. לכן אני אני בעד לזהות דברים שנותנים לי כוח בחופש, החל מהאפשרות להשכיר את הדירה ולעבור למקום אחר או אווירה אחרת, לנצל את הזמן לקורס או למידה מעניינת. לפתח את הקומה הנוספת לנשמה. להיות עם חברות טובות, לפנק את עצמי בנופש איתן, בצימר טוב. וגם להיערך לזה כלכלית, בדיוק כמו שמשפחות מוציאות יותר כסף בחופש הגדול. שימי את עצמך במרכז ותפנקי את עצמך בתקופה הזו, הגדירי לעצמך את המרחב והפינוק שמתאימים לך".


יש לך טיפ מיוחד לרווקים ורווקות?

"בזמן האחרון אני עושה קמפיין נגד דייטים כושלים. אני חושבת שהמחיר לדייט כושל הוא גבוה מאוד. השחיקה המצטברת, ההרהורים שאולי יש לי בעיה, ועוד ועוד. לכן המנטרה שאני חוזרת עליה היא גם לברר האם אני יכולה לצלוח דייט עם האדם שהציעו לי, ומעבר לזה - האם אני באמת רואה כאן פוטנציאל לקשר. זו שאלת מיליון הדולר. כל השכנועים בדמות 'מה אכפת לך, זה רק ערב, רק כוס קפה', אלה תשובות שלא מספקות.

אני חושבת שהטיפ הזה שווה מיליונים, כי הוא גם שומר על הכוחות וגם ממקד את האנשים שמציעים הצעות, וגם אותך - להבהיר מהי הצעה רלוונטית מבחינתך. לכן יש לו בעיניי הרבה השלכות".