איזו התרגשות!

דף הבית >  כללי >  איזו התרגשות!

וואו איזו התרגשות!!

איך כנס נולד? כמו תינוק, זה מתחיל מבפנים ומתגלגל החוצה, וכולם באים ופתאום איזה יופי...
מערכת השיעורים כבר מזמן מגובשת, המרצים ערוכים, הדיילות מוכנות, זרי הפרחים מסודרים, שולחנות הכיבוד מוכנים ומזומנים, הדוכנים מאורגנים, הרצפה שטופה, פינת המרגוע מצפה, דאגנו שהשירותים יבריקו ותלינו את שלטי ההכוונה, אנו בשלהי ימי ההרשמה, כולנו מחכות ומצפות בהתרגשות לראותכם עולים ירושלימה לכנס ה-15 של מכון בניין שלם!

שלושת ימי הכנס הם פרי עמל של שנת עבודה שלמה, לא תאמינו אבל כבר עכשיו התחלנו לעבוד על הכנס הבא! הכול מתחיל במפגשי חשיבה של צוות המכון, אנחנו מעבירות לנגד עינינו נשים צעירות ומבוגרות, רווקות ונשואות, עקרות בית ונשות קריירה, נשואות טריות ורווקות בוגרות, וסבתות צעירות וחושבות מה חשוב ומעניין כל אישה ואישה? צוות המכון עורך שאלונים מקדימים כדי להתאים את השיעורים לצרכי השטח ועמל כדי לתת מענה לצרכים האישיים. לאחר שהגדרנו את הנושאים והשיעורים בהם יעסוק הכנס אנחנו יוצאות למלאכת בניית השיעורים. אפרת פלדמר יוצאת לצפות בעשרות הופעות, היא מבקרת בשיעורים, נפגשת עם המרצים ומזמינה את המתאימים ביותר להרצות בכנס. בכל שנה אנחנו מתחדשים במרצים ומרצות חדשים, בהופעות ובסדנאות ייחודיות. כל שיעור מטופל ביד אוהבת, צפינו בכל הופעה, הכרנו כל סדנה בחרנו עבורכם את הטוב ביותר. אך אם אין קמח אין תורה, ולצורך גיוס המשאבים לקיום הכנס, אנשי המכון אוספים תרומות ונותני חסות פותחים את ידם לקיום הכנס החגיגי בכל שנה ושנה.

איך הכול התחיל? לפני 15 שנה מכון בניין שלם עסק בהכשרת נשים להדרכת כלות. מספרת דנה תירוש מנהלת המכון: "היו לנו 100-120 נשים שלמדו בקורס להכרת מדריכות כלה, חשבנו לארגן לנשים פעילות משותפת בקיץ, בנינו כנס של יומיים, ושכרנו את האולם בישיבת חורב, לכנס הראשון נרשמו מאתיים נשים, אבל הגיעו 800! לא הצלחנו להכיל את השפע, נשים ישבו על הרצפה, במעברים, לו היה אפשר לומר שצר המקום בירושלים הייתי אומרת שבית המדרש היה מלא עד אפס מקום. הרב מרדכי אליהו זצ"ל הגיע והעביר לנשים שיעור על מרים הנביאה- מי שנכחה – לא שוכחת את דבריו". באותו כנס ראשון דנה עמדה על כיסא והפנתה את הנשים לשיעורים השונים... אז עוד לא היו דיילות...

דנה נזכרת בכנס השני- "בשנה השנייה ציפינו ל-900 נרשמות, אז עוד היו נרשמים באמצעות הדואר, הנשים היו שולחות טופס הרשמה וצ'ק. בכל יום הייתי הולכת עם הילדים אחרי הגן לתיבת הדואר ויוצאת עם שקיות גדושות במעטפות ששלחו נשים, הגענו ל 2,800 נרשמות! אז כבר הבנו שהאולם בישיבת חורב יהיה צר מלהכיל את הנשים אבל ידינו לא השיגה לשכור את בנייני האומה, צבי צביזל הושיט לנו יד ושכר עברנו את בנייני האומה."
מאז ועד היום הכנס הולך וצובר תאוצה, מגיעות נשים בכל גיל ובכל שלב בחיים, הלב רחב והדלתות פתוחות לנשים מכל גווני הקשת הישראלית שמתקבלות כולן בשמחה.

לפני שלוש שנים שאלו הגברים "למה יגרע חלקנו"? ואכן פתחנו מסלול לימוד לגברים, לשמחתנו עוד ועוד גברים מגיעים לכנס ולומדים על היקר והחשוב להם מכל.

עכשיו נותר לנו לוודא שהמשאיות עם הפירות הטריים תגענה בזמן, לדאוג שהמאפייה תאפה את העוגות רק בדקה ה-99 כדי שהם יישארו טריים, לראיין באופן אישי את הדיילות, לשאוף אוויר ולהתפלל.

מצפות מאוד לראותכן,
צוות המכון