בלב הסערה

דף הבית >  כללי >  בלב הסערה

 להדפסה


לקוראים במקומות שעדיין מושלגים, לאלה שמקווים שיהיו עוד ימים לבנים, וגם לאלה שרק הגשמים והרוחות הספיקו כדי להכניס אותם הביתה ולשהות כל המשפחה יחד למשך ימים ארוכים...

שלג הוא חג לילדים, אבל פעמים רבות הוא מטרד לא קל להורים. לדאוג שהתינוקת לא תתקרר, שלא יקפוץ החשמל, הבית מתלכלך מבוץ, הילדים נכנסים שמחים ומאושרים לאחר שטיילו בחוץ, אבל ההורים רואים בעיקר את הבגדים הרטובים... כולם בבית לסוף שבוע ארוך ולא צפוי.

בבתים רבים היו מוכנים בשמחה להעלות קצת את הטמפרטורה בחוץ, שירד גשם בשמחה! אבל לא שלג...

כדי שנעבור את הסופה הזאת מתוך שמחה משפחתית, אני ממליצה קודם כל לראות "מה טוב חלקנו ומה נעים גורלנו". תארו לכם מה מפסידים הילדים באילת? איזה יופי שאנחנו גרים בהרים, וזוכים להתענג על הלבן-הלבן הזה. שלג היא חוויה מיוחדת.

במקום להיאנח על הבגדים, הנעליים, הבוץ על הרצפות, הלכלוך וכו', עדיף לנשום עמוק ולהתרווח. הרי האנחות ממילא לא יועילו ולכן עדיף לראות את המציאות במבט מחויך. לראות את הגיבוש המשפחתי, את החמימות הביתית, להצטרף אל הילדים, לבנות בובת שלג וליהנות מהחוויה הלבנה. הבחירה בידינו: אפשר להרכיב משקפיים שרואות את הלבן, היפה והחווייתי ואפשר גם להרכיב משקפיים שרואות את הבוץ, הרטיבות והבלגן בבית.  כדאי לבחור לראות את הטוב - זאת הבחירה הראשונה שכדאי לבחור ביום שלג כשכל הילדים נשארים בבית. הגרביים הרטובות יתייבשו, הבוץ יישטף והחוויה המתוקה תישאר.

אז מה עושים בשלג?

קר בבית וזה הזמן להדליק את תנור האפייה ולאפות עם הילדים. אל תבחרו בעוגה בחושה שמכינים צ'יק צ'אק, עוגיות בצק פריך בצורות של בעלי חיים או אותיות היא בחירה טובה הרבה יותר. אפשר ליהנות במשך שעה שלמה בהכנת מרק מחמם וביתי. גם ביחס למרק, בחרו להכין מרק עדשים וירקות למשל, ילד אחד בורר את העדשים, אחר מקלף את הירקות, שלישי קוצץ, וכך רק לרביעי נשאר פנאי לריב עם מישהו...  בישול משותף הוא דרך נעימה לחמם את הבטן ואת הבית.

כידוע, בחורף קשישים רבים מתקשים להתמודד עם פגעי מזג האוויר, הם מתקשים לצאת ולקנות חלב ולחם, פעמים שהם נאלצים להתמודד עם מחסור בתרופות או עם קור בביתם: קפצו לשכן או השכנה הקשישים הגרים בבניין ממול, עזרה קטנה שלכם או אפילו מעט תשומת לב יכולה להפיץ אור וחום שלא יתוארו.

מתי לאחרונה שיחקתם ביחד "טאבו"? "מונופול"? עכשיו זה הזמן להוציא מהארון את המשחקים המאובקים ולשחק משחקים ארוכים-ארוכים...

ולסיום, חידה לפיצוח משפחתי: לבשו סווטשרט וקשרו את הידיים בחבל רופף. עכשיו נסו להוריד את הסווטשרט מעליכם, להפוך אותו, וללבוש אותו מחדש כשהוא הפוך! מובטחת לכם הנאה משעשעת ומאתגרת.

בתקווה לגשמי ברכה,

ולשלג טוב – שתפו אותנו בחוויותיכם!

החידה קשה? רוצים רמזים? הציצו בתמונות הבאות:


את החידה הזו אפשר למצוא בספר של גארדנר 
או באתר "הזמנה ליצירה"