לימוד אנגלית לילדים

דף הבית >  מאמרים בחינוך >  לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים – המדריך המלא!

מתלבטים אם להשקיע בלימודי אנגלית לילדים שלכם? רוצים לדעת מתי כדאי להתחיל ואיך כדאי לעשות את זה? כאן נסביר כל מה שצריך לדעת על לימוד אנגלית לילדים!

למה חשוב לדעת אנגלית?

השפה האנגלית היא שפה בינלאומית, אותה מדברים ברמה כזו או אחרת, בכל העולם. ידיעת השפה האנגלית באופן בסיסי תוכל לעזור לכם לטייל בכל מדינה בחו"ל ולתקשר עם המקומיים. יחד עם זאת, ידיעת השפה האנגלית ברמה גבוהה יכולה לפתוח דלתות רבות מבחינת אפשרויות תעסוקתיות ואקדמיות.

מוחם של ילדים
אם אתם שואלים את עצמכם, האם הילדים שלכם כבר בשלים ללמוד אנגלית, אז התשובה היא לא לגמרי חד משמעית. מצד אחד, המוח של ילדים הוא כמו ספוג: הוא מסוגל לספוג ולהכיל הרבה מאוד מידע והחלק במוח, האחראי על שפות, מאוד מפותח בילדות. יחד עם זאת, אם נסתכל על בתים דו לשוניים, בהם מדברים עם הילדים בשתי שפות, יש ילדים שיסתדרו עם זה מצוין כבר מההתחלה ויש ילדים, שיתקשו בהתחלה במישור השפתי, לאט לאט ידביקו את הקצב ובשלב מאוחר יותר – ייהנו משתי שפות עשירות ברמת שפת אם.

אז מתי כדאי להתחיל?
היות שהמוח של ילדים מסוגל לספוג שפה נוספת בקלות ואילו למבוגרים קשה הרבה יותר לרכוש שפה נוספת ניתן להבין, שככל שמתחילים תהליך של לימוד אנגלית לילדים מוקדם יותר – כך הילדים מרוויחים ממנו יותר! כמובן, חשוב מאוד להתאים את החומר הנלמד ואת שיטות הלימוד לגיל הילד ולקצב שלו ולעשות התאמות מבחינת הרמה של הילד. לדוגמה, אם הילד צריך, אז חשוב להתאים לו מסגרת עם של לימוד אנגלית למתחילים.

אפשרויות לימוד אנגלית לילדים
כיום נהוג ללמד ילדים אנגלית כבר מהכיתות הנמוכות בבית הספר היסודי. אבל הלימוד במסגרת כיתה גדולה ובין שיעורים במקצועות אחרים היא לא פשוטה באף מקצוע לימוד וכך גם לגבי אנגלית. לכן ילדים רבים זקוקים לשיעורי תגבור באנגלית, שיכולים להתקיים במסגרת חוגים או שיעורים פרטיים.

התאמות טכנולוגיות
הילדים של היום מבינים טכנולוגיה והיא באה להם באופן טבעי ואינסטינקטיבי. עובדה זו מייצרת יתרון גם כאשר מדובר על לימוד אנגלית לילדים, משום שכך ניתן ללמד אותם באמצעות לימוד אנגלית באינטרנט ובאמצעות סרטונים ללימוד אנגלית ולהפוך את הלמידה להרבה יותר אטרקטיבית ומעניינת וכך הילדים מגיעים ללמידה עם מוטיבציה ורצון ללמוד.

איך זה מתבצע?
לימודים באמצעות הטכנולוגיה יכולים להתקיים במספר דרכים. ראשית, יש אפשרות של קורס אנגלית אונליין דרך אתר ללימוד אנגלית או דרך אפליקציה ללימוד אנגלית לילדים, שמאפשרים אפילו לימוד אנגלית מאפס לכל הגילאים, כולל לימוד אנגלית לילדים בכיתה א. כלומר, בעוד שכל אחד יכול ליהנות מלימודי אנגלית באינטרנט אין ספק, שילדים צעירים יכולים ליהנות במיוחד מהאפשרויות האלו ואפילו בלי לצאת מהבית!