שיחות עם התת מודע: טיפול בשיטת NLP להפגת חרדות

דף הבית >  כללי >  שיחות עם התת מודע: טיפול בשיטת NLP להפגת חרדות

משפט מפורסם אומר: "שעה אחת של שיחה, גדולה מיום שלם של הרהורים". כשהשיחה היא טובה ומתנהלת עם תת המודע שלנו, אנחנו יכולים לשנות לטובה את כל חיינו ואפילו במהירות ובקלות. שיטת ה־NLP מאפשרת לנו לחבור אל תת המודע שלנו, לשוחח איתו, להבין אותו ולהתמיר באמצעותו את דפוסי המחשבה שלנו לטובה. כשדפוסי המחשבה שלנו הם בריאים, שמחים ורגועים, אנחנו בריאים יותר, שמחים יותר, רגועים יותר ומסוגלים לנהל חיים מאוזנים ולנתבם בקלות לאפיקים של שגשוג וצמיחה.

כדי לעלות את חיינו על נתיב השגשוג והצמיחה אנחנו צריכים להבין שהנווט הפנימי שלנו –תת המודע שלנו – חייב להיות לצידנו. תת המודע שלנו הוא החבר הטוב ביותר שלנו במובן זה שרק הוא יכול לסייע לנו לשנות את חיינו. כדי לחבור אל תת המודע שלנו עלינו לשוחח איתו בקביעות. שיחות נפש של ממש. אז איך עושים זאת? איך בונים שיח ישיר עם תת המודע? בעזרת שיטת ה־NLP.

מהי שיטת ה־NLP?

שיטת ה־NLP למעשה נותנת לנו את הכלים לתקשר עם תת המודע שלנו ולהבין מה יש בו שמעכב אותנו ומונע מאיתנו להתקדם, לשמוח ולשגשג. עכבות המוטמעות בתת המודע הן תכנותים שהוטמעו והוגדרו בנו עוד מתקופות מוקדמות בחיינו – מילדות ואף מינקות. תכנותים אלה מגדירים לנו דפוסי התנהגות ומחשבה שליליים ולעיתים אף מונעים מאיתנו לתפקד באופן מיטבי ולממש את מלוא הפוטנציאל שלנו. משמעות ה־NLP היא תכנות עצבי־ לשוני והכוונה היא לתכנות מחודש של דפוסי חשיבה שמוטמעים במוחנו ובמערכת העצבים שלנו באמצעות שימוש בלשון ובשפה.

איך אנחנו מדברים עם עצמנו?

שיטת ה־NLP מסייעת לנו, בין השאר, להבין כיצד אנחנו מדברים עם עצמנו. השיחות שלנו עם עצמנו לאורך כל היום עלולות להשפיע עלינו לרעה אם אנחנו משתמשים במילים קשות, מכאיבות או משפילות ואם אנחנו מחמירים עם עצמנו ושופטים את עצמנו. טיפול NLP יסייע לנו לבדוק מדוע אנחנו נוהגים כך, מה עומד מאחורי ההתנהגות הזאת ובאיזה שלב נזרעו הזרעים שהובילו לכך. הטיפול ילמד אותנו לדבר אל עצמנו אחרת – באהבה, בחמלה, בשיח מעודד, מעצים ומטפח ויאפשר לנו באמצעות שינוי השיח – משיח מדכא לשיח מעודד ואוהב – לתכנת מחדש מחשבות מעכבות ולהתמיר אותן למחשבות מצמיחות.

NLP לטיפול יעיל בחרדות

שיטת ה־NLP נעזרת בדמיון מודרך ומאפשרת למטופל להבין את הסיבות והמניעים לחרדות שלו, מסייעת לו להתמודד איתם, לטפל בהם ואף להעלים אותם ביעילות. מוניקה הרשקוביץ מומחית לטיפול בחרדות דוגלת בטיפול בחרדות בשיטת ה־NLP, משתמשת בשיטה זו כדי למוסס פחדים, לשחרר מטראומות, פוסט – טראומה, פוביה ועוד, לעקור תעוקה וכאב ומסייעת למטופל להגיע לאיזון וליציבות ולנהל את חייו ברוגע ובשלווה ללא עכבות.

ריפוי שלם ומלא עם NLP

שיטת ה־NLP מסייעת למטופלים להשיג שלווה בחייהם ומאפשרת להם להתעצם, לצמוח ולשגשג. השיטה מציעה למטופל גישה ישירה אל תת המודע שלו ודרך לתכנת אותו מחדש לטובתו ולטובת חיים של צמיחה, אושר ושגשוג. כשתת המודע הופך למודע, הריפוי הוא שלם. השפעותיו ניכרות במהרה ונשארות לפרק זמן ארוך ואף הופכות לאורח חיים.