בעלי מכור לסרטים

גילה ששר

דף הבית  >  שאלות ותשובות  >  בעלי מכור לסרטים

בעלי היקר מכור לסרטים (הוא מודה בזה). בבית אין לנו טלוויזיה מטעמים דתיים וחינוכיים, אך אינטרנט, בשל הצורך בו, יש.
הוא מרבה לראות סרטים בשעות מאוד מאוחרות בלילה, הוא מסוגל לראות כמה סרטים בלילה, אפילו כמה במקביל. לעיתים הוא מנקר ובקושי צופה, אך לא יכול להפסיק באמצע.
הבעיה העיקרית בכל זה היא שהוא לא מסוגל לקום בבוקר. זה נראה לא טוב שאני נאלצת להעיר אותו לעבודה, לא כ"כ בעדינות ועם המון כעס. 
מה עושים?
תשובה:
שלום,
המציאות היומיומית עמה אתם מתמודדים איננה פשוטה, אתם וודאי חשים בתוך מעגל קסמים חסר מוצא. לילה רצוף בצפייה ולאחריו בוקר רווי מתחים וחוזר חלילה.
בשלב ראשון יש להתמודד עם הצפייה הלא מבוקרת בסרטים, הצפייה המרובה בסרטים היא כשלעצמה מבטאת קושי בניהול הזמן, איבוד שליטה על סדר היום, והיגררות אחר עולם דמיוני. הצפייה בסרטים חושפת את הצופה לאלימות ולמיניות משובשת. יש להכיר בכך שעצם הצפייה הלא מבוקרת היא בעייתית, גם לו בעלך היה מצליח לקום עם שחר- התכנים שהוא צפה בהם בערב משבשים את יכולת השליטה שלו בחייו, הצפייה פוגעת בחיי הזוגיות שלכם, יוצרת בלבול בין דמיון למציאות ופוגעת בערכיו הפנימיים.
כפי ששניכם מעידים, אכן נראה כי אתם מתמודדים עם התמכרות לצפייה בסרטים. כדי להיגמל מההתמכרות, בעלך זקוק לעזרה מקצועית, אני ממליצה לפנות לארגון-"בידך", מיסודו של הרב יהושע שפירא, שם מתמחים בעזרה למכורים לסרטים ולאינטרנט.
סוגיה שנייה שכדאי לברר היא שאלת האחריות של בעלך על סדר יומו. האם נכון שאת תעירי אותו בבוקר? האם נכון שתכעסי ותוכיחי אותו בזעף מדי בוקר? האם תוכלי להפקיד בידיו את האחריות על ההשכמה של עצמו גם במחיר של אי אילו איחורים לעבודה... אני מזמינה את שניכם לפגישת ייעוץ במכון "בניין שלם", כאן נוכל להיפגש שלושתנו ולעזור לכם להתמודד בהצלחה עם האתגרים הניצבים בפניכם.
להתראות ובהצלחה,
גילה ששר, יועצת במכון בניין שלם
לפרטים ולקביעת פגישה 02-6271525