האם פערים דתיים הם מתכון לפערים בזוגיות?

גילה ששר

דף הבית  >  שאלות ותשובות  >  האם פערים דתיים הם מתכון לפערים בזוגיות?

אני אברך שנים רבות, אשתי בכלל לא בכיוון ואפילו בכיוון הפוך לגמרי.  היום זה מגיע לריחוק גדול בינינו הילדים נחשפים לקונפליקט העמוק. זה גורם לי לזלזל בדרך של אשתי ולפעמים בה, והיא עצמה אינה מעריכה כלל את דרך התורה שלי. שנינו שבורים לחלוטין. לטענת אשתי הנקודה המרכזית היא שאני לא מקבל אותה כמו שהיא, ואכן אין ספק שקשה לי מאוד לקבל את ה'לייטיות' ביותר ולהפנים שאלו חיינו מעתה ואילך. לדעתי זוגות רבים נמצאים במקום הזה או דומה לו ואין להם מענה הולם. הרחוב הרבה יותר קורץ מעולם התורה וישנו קושי עצום לחבר בין השניים בעיקר בציבור שלנו הדת"ל התורני. אשמח לקבל תגובתכם ועזרתכם.
תשובה:
שלום,
 
ניכר מדבריך כי אתה חש תחושת משבר קשה וכי אינך מוצא מוצא מהמשבר, שכן לדבריך הפערים הדתיים ביניכם עמוקים.
אתה מעיד על עצמך כי אתה "מזלזל באשתך" והיא "אינה מערכיה כלל את דרכך", אני מניחה ששניכם חשים אכזבה, חוסר מילוי ציפיות מצד בן-הזוג ותחושת בדידות. כדי לחזור ולהצמיח זוגיות תומכת ואוהבת עלינו לטפל בסוגית התקשורת הבין-זוגית, ההקשבה, הקבלה, חוסר הביקורתיות, התמיכה והכבוד בניכם.
הפערים הדתיים ביניכם הם ה'טריגר' שמציף את קשיי התקשורת הזוגית. אפשר לחיות באהבה, אחווה, שלום ורעות גם עם פערים גדולים בהשקפת העולם, אך קשה מאוד לחיות חיי זוגיות מאושרים כאשר ערוצי התקשורת חסומים.
 
עיקר תשומת הלב שלכם ביציאה מתוך המשבר צריכה להיות מופנית לבניית תקשורת בריאה ואוהבת, סוגיית הפערים הדתיים מציפה קושי תקשורתי עמוק יותר.
אני מזמינה אתכם בחום להגיע למכון למפגש עם יועצות המכון
ניתן לבנות זוגיות מכבדת ותומכת גם עם אורח החיים והדעות שלכם שונות זו מזו.
מצפה לראותכם
גילה ששר יועצת המכון
02-6271525